vr@bali

Hogyan befolyásolják a propagandisták a közösségi médiát?

Propagandisták a közösségi médiában: a modern manipuláció mesterei

A közösségi média felületei manapság olyanok, mint az újkori Colosseum, ahol a mezei felhasználók és a digitális lándzsával felszerelt **propagandisták** csapnak össze. Az ilyen platformokon a valóság hajlítása már-már művészi szintet ér el: mesterien kanyarítanak olyan narratívákat, amelyek az embert egy pillanat alatt a *saját világnézetébe* zárják.

A ’like’ kultúra ereje

Manapság nem az határozza meg a valóságot, hogy mi történik a világban, hanem hogy hány lájkot kap. A propagandisták ezt az alapvető igazságot használják ki, hiszen **lájkokra** és **megosztásokra** éhesen fogyasztjuk a híreket. Hogy mi a valóságnak azon szelete, ami eljut hozzánk, azt javarészt az algoritmusok és az őket ármányos ügyességgel zsonglőröző propagandisták döntenek el.

Kína: A digitális befolyásolás úttörője

Az optimálisan SEO-hoz igazított mondat középső részében érdemes megemlíteni azt is, hogy bizonyos országok – például Kína – mesteri fokra emelték azt a tudományt, amelyet egyszerűen csak digitális cselvetésnek nevezhetünk. Az ázsiai óriás külön csapata dolgozik azon, hogy a világ számára megálmodja azt a valóságot, amelynek nem tudunk ellenállni.

A propaganda kegyetlen pragmatizmusa

S végül, de nem utolsósorban: a céljuk mindig az, hogy komoly hatást gyakoroljanak. Ez a hatás pedig nem más, mint a *megvezetés*. Amikor egy-egy posztnak köszönhetően kiosztanak egy-két ezer lájkot vagy megosztást, az nem puszta virtuális *pacsi*, hanem a társadalom önálló gondolkodásának egy újabb szelete kerül örökre a feledés homályába.

Nézd meg a videót:

S ha még mindig nem hiszed, nézd meg a következő videót, amely talán még jobban alátámasztja e cikk állításait.